نماد اعتماد الکترونیکی

کدام کارت گرافیک را انتخاب کنیم : Nvidia Gforce یا Nvidia Quadro

کدام کارت گرافیک را انتخاب کنیم : Nvidia Gforce یا Nvidia Quadro

 یکی از سوالات متداول مشتریان برای انتخاب لپ تاپ یا سیستم های ایستگاه کاری  Workstation بهترین کارت گرافیک برای سیستم ما چیست ؟   Nvidia Gforce یا  Nvidia Quadro بیایید به برخی از تفاوت ها و اشتراک های این دو کارت گرافیک اشاره نماییم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشیم.

 کارت گرافیک جی فورس  (Gforce )

سرعت بیشتر

پول بیشتر سرعت بالاتر ، معمولا کارت های گرافیک جی فورس 10 الی 20 درصد سرعت بیشتر  از کارت گرافیک های  Quadro  دارند  به عنوان مثال گرافیک  Geforce GTX 1070   دارای سرعت  1683 NHZ بوده که از کارت گرافیک گرانقیمت Quadro P2000 با حداکثر سرعت 1470 MHZ  بیشتر است .

کارت گرافیک چند منظوره و با ارزش :

اگر به دنبال انجام یک بازی و یا یک رندر کوچک و پروژههای 3D کوچک  و برخی از ویدئو هستد . سرعت های بیشتر و کلاک سریع تر همراه با هسته CUDA بیشتر و هزینه بیشتر برای vram ، کارت های Geforce را به  انتخاب کاربران تبدیل می کند .   قیمت مناسب ، برای کابران مبتدی و نیمه حرفه ای کارت گرافیک  Geforce  می تواند گزینه مناسبی باشد.


پشتیبانی از چند مانیتور :

برای افرادی که  روزانه در تالار های بورس مجازی ، گیمرهای مشتاق که  به دنبال استفاده از 3، 4 و یا حتی 8 مانیتور، کارت های Geforce بهترین امکانات را ارائه می کنند.کارت گرافیک سری  10 Gforce می تواند همزمان از چهار مانیتور پشتیبانی نماید  و سری جی فورس می تواند با یک گرافیک دیگر Paire شود و مجموعا به هشت مانیتور خروجی بدهد.  اکثر کارتهای Quadro (به استثنا خط NVS) به جز آنهایی در رده های بالا هستند ، نمی توانند بیشتر از دو مانیتور پشتیبانی نمایند.


  کارت گرافیک Nvidia Gforce بهترین انتخاب برای  بازی  ، بورس (پشتیبانی از چند مانیتور) ،  ویرایش و تدوین فایل های ویدئویی آماتوری و  اتوکد و 3D (حداقل هزینه ) می باشد

 کارت گرافیک کوادرو  (Quadro)

برای رندرهای خاص

کارت های Quadro برای وظایف بسیار خاص رندر مانند طراحی CAD و رندر ویدئو حرفه ای طراحی شده اند. 


قدرت بینهایت

انویدیا کوادرو در بیشتر لپ‌تاپ‌های ایستگاه کاری یافت می‌شود و برای پردازش‌های سنگین همانند AutoCad یا Unreal 4 Engine کاربرد دارد. بر طبق گزارش‌های شرکت سازنده، کارت گرافیک‌های کوادرو تا سه برابر عملکرد و دو برابر قدرتمندتر از پیشینیان خود و قابل رقابت با همنوع دسکتاپ خود هستند. اگر شما قصد طراحی یک آسمان‌خراش، شناسایی ژنوم انسان‌ها یا حتی ساخت فیلم‌های پرفروش را دارید، حتما به این کارت نیاز پیدا خواهید کرد.

 

محاسبات دقیق

برای محاسبات دقت  پیچیده مانند آنچه که در محاسبات علمی  انجام می شود ، Quadro به طور قابل توجهی نسبت به   Geforce برتر است. 


طول عمر بالا

به طور کلی   پردازنده های Xeon و کارت های گرافیک Quadro  برای حداکثر دوام و طول عمر طراحی شده اند . شما می توانید ساعتهای طولانی از این کارت گرافیک برای انجام کار های خود استفاده نمایید.


  کارت گرافیک Nvidia Quadro بهترین انتخاب برای  محاسبات علمی و داده ها ، CAD  و رندر، تولید ویدئو حرفه ای می باشد

 

در نهایت،  اگر به دنبال کارت گرافیکی با قیمتی مناسب برای کارهای روز مره هستید حتما سری به کارت های گرافیک  Nvidia Gforce    بزنید و اگر کاربر حرفه ای یا مهندس طراح یا بدنبال انیمیشن سازی هستید کارت گرافیک Nvidia Quadro بهترین انتخاب شماست

 

نظرات بازدیدکنندگان