لپ تاپ استوک , لپ تاپ دست دوم , لپ تاپ کارکرده ,لپ تاپ خانگی , لپ تاپ ارزان , لپ تاپ وارداتی , لپ تاپ استوک اروپایی

لپ تاپ استوک , لپ تاپ دست دوم , لپ تاپ کارکرده ,لپ تاپ خانگی , لپ تاپ ارزان , لپ تاپ وارداتی , لپ تاپ استوک اروپایی

در کشور های توسعه یافته شرکت های بزرگ و ادارات ، دانشگاهها یا موسسات خصوصی  سیستم های کامپیوتری خود را بصورت یکپارچه و کلی از شرکت های  معتبر دنیای دیجیتال مانند Hp  یا Dell خریداری نموده  و بعد از سپری شدن مدت زمان گارانتی سخت افزاری یا نرم افزاری ( قانون کپی رایت )  به همان شرکت تولید کننده تحویل داده و مدل جدیدتر و بروز تری دریافت می نمایند.  لپ تاپ ها و سیستم های کامپیوتری توسط شرکت ها مادر یا شرکت مشخص شده  به بازار های هدف که معمولا شرکت توسعه نیافته یا جهان سوم  است راه می یابد .در بیشتر مواقع موارد کالا های OpenBox(جعبه باز)  یا Refurbished شامل این توزیع می شود.

کالای OpenBox  چیست ؟

محصولاتی که در فرصتِ زمانی تستِ هفت روزه، دارای مشکلاتی اعم از خط و خش، آسیب‌ دیدگیِ بسته‌ بندی در حین حمل‌ و نقل و مواردی از این قبیل، مرجوع می گردند، به عنوان محصولات جعبه باز مجدداً به فروش می رسند.

بنابر این محصولات جعبه باز، کالای دست دوم نیستند.

کالای ریفربیشد Refurbished چیست ؟

کالایی را اصطلاحا ریفربیش گویند که در واقع بازسازی شده باشد. این کالاها در واقع به دلیل بروز مشکلاتی به تولیدکننده مرجوع میشوند و کارخانه پس از رفع مشکل مجددا با عنوان ریفربیشد Refurbished به بازار عرضه میشود. حتی گاهی اوقات ممکن است مشکل این دستگاه ها فنی نیز نباشد و تنها در حد اشکالات ظاهری باشد. در کلام ساده کالای ریفربیشد کالایی دسته دوم است که هیچگاه استفاده نشده است!

حالا چرا باید کسی کالای ریفربیشد بخرد؟ علت ساده و روشن است. قیمت! کالای ریفربیشد با قیمت پایین تری توسط کارخانه در بازار ارائه میشود. اما آیا واقعا میتوان به یک کالای ریفربیش اطمینان کرد؟ جواب مثبت است. این کالا پس از رفع مشکل مجددا توسط کارخانه تست میشود و سپس مجددا در بازار ارائه میشود.

بطور مثال درلینک زیر شرکت hp  اقدام بفروش محصولات Considering a refurbished model می نمایند

HP Business Outlet

hp outlet

در کشور ما که عمده وارادت لپ تاپ های دست دوم , جعبه باز یا ریفربیش از کشور امارات صورت می گیرد همگی به عنوان لپ تاپ استوک شناخته می شود لپ تاپ وارداتی از کشور اروپایی و آمریکایی عمدتا از برند لپ تاپ استوک Hp لپ تاپ استوک dell یا لپ تاپ استوک lenovo می باشد. تمامی از مدل های حرفه ای و بیزنس کلاس (Hp eliteBook , dell latitude ,  lenovo thinkpad)  این سه برند بوده و  از مدل های گرانقیمت بازار محسوب می شوند.

لپ تاپ های استوک Hp

لپ تاپ های استوک Dell

لپ تاپ استوک Lenovo

لپ تاپ استوک apple

سرفیس استوک مایکروسافت

لپ تاپ با پردازنده Core i7

لپ تاپ با گرافیک Quadro

نظرات بازدیدکنندگان